Norway is calling: як подорожувати Норвегією

Норвегія – це одна з найкрасивіших країн у світі. Не дивно, що її полюбляють мандрівники. Тут і гори, і фіорди, і льодовики. І рятівна прохолода після 35 градусної літньої спеки вдома. Але часом логістика чи високі ціни зупиняють на шляху до омріяного Язика Троля чи Лофотенських островів. За 4 роки подорожей країною ми дізналися, як подорожувати Норвегією з комфортом, і так, “щоб не за всі гроші”. Тож ділимося порадами як подорожувати Норвегією.

DSC07656

Віза, або біометричний паспорт
Норвегія не є членом ЄС, проте входить у Шенгенську зону, тому для подорожі сюди підійде біометричний паспорт або шенгенська віза. Навіть якщо ви подорожуєте з біометричним паспортом, можуть перевіряти наявність зворотніх квитків, бронювання житла чи маршрут, а також кошти на подорож.

Погода і сезон для подорожей
Погода в Норвегії дуже непередбачувана і часто змінюється. Відносно тепло у Норвегії лише кілька місяців. Зазвичай з кінця травня по середину жовтня. Проте навіть влітку у гірській місцевості лежить сніг. Інші сезони дуже  сніжні, холодні і вітряні, проте є можливість побачити полярне сяйво. Тому, пакуючи свій рюкзак для мандрівки Норвегією, обов’язково необхідно брати зі собою теплий одяг та захист від дощу й негоди.

Детальніше про те, як правильно підібрати спорядження для гірського трекінгу читайте у статті >>.

 

Погода на Лофотенських островах не надто відрізняється від погоди на півдні. Завдяки теплим водам течії Гольфстрім, клімат на Лофотенах набагато м’якший, ніж в інших частинах світу, розташованих на такий же широті, наприклад, на Алясці і в Гренландії. Морський клімат робить зиму на Лофотенах м’якою, а літо порівняно прохолодним. Січень і лютий – найхолодніші місяці з середньою температурою -1 ° C. Липень і серпень – найтепліші з середньою температурою 12 ° C.

DSC07428-2

Переліт/Переїзд
Норвегія – півострівна країна, розташована в межах Скандинавії. Найкращий варіант – це авіапереліт. Лоукостери надають вигідні пропозиції на перельоти в Осло з Польщі. Але варто звертати увагу на те, в яку частину Норвегії ви збираєтесь їхати, якщо це Північ та Лофотени,  краще одразу купувати квиток в місто Буде. Перед поїздкою важливо звернути увагу на аеропорт, який пропонує лоукостер. Зазвичай, такі перевізники користуються послугами аеропортів, що розташовані далеко за містом.
Також можна скористатися наземним транспортом: автомобілем і паромом. Пароми відправляються з Польщі до Швеції. Звідти можна далі продовжити маршрут в Осло чи інше місто. Якщо є багато часу в запасі, можна добиратися через Німеччину та Данію.

Внутрішня логістика
Норвегія територіально витягнута з півночі на південь, а це доволі великі відстані. Місцеві поїзди та автобуси дуже комфортні, але досить дорогі.Ви можете придбати туристичну дисконтну картку, яка дає доволі великі знижки для проїзду, а інколи й право безкоштовного проїзду. Але таку картку купувати вигідно, якщо ви плануєте перебувати в місті кілька днів і багато пересуватися.  

DSC06682
Якщо ви подорожуєте компанією, найвигідніше орендувати автомобіль. Це комфортний та мобільний варіант. Але варто пам’ятати про додаткові збори (платні дороги, paypass, податки тощо), які важко порахувати наперед. Але якщо ви берете в оренду електроавтівку, ці збори будуть значно меншими, а часом зовсім відсутні – так уряд заохочує норвежців переходити на електротранспорт.

Коли у вас більше часу для подорожі і ви любите велосипеди – це чудовий спосіб подорожувати країною. Тут діють закони для безпеки і комфорту пересування велосипедистів. Є багато чудових велосипедних маршрутів у південній частині Норвегії. Але нестійка погода, значні перепади висот не гарантують комфорту.

ann

Ночівля
Основні варіанти, де можна зупинитись на ніч. Це готелі, хостели – від 35 Є за хостел та від 55 € за готель.
Або альтернативний варіант – кемпінги, який поєднує романтику походу та комфрт. Адже в кемпінгах є душ, кухня і навіть wi-fi. Кемпінги коштують біля 10-15 € з особи за ніч .

Їжа
У кафе зазвичай можна заплатити від 20 € за один прийом їжі. У ресторанах значно дорожче – від 40-50 €. Також є мережі недорогих супермаркетів, де можна купити деякі продукти досить вигідно. Це — Kiwi, Rimi, Rama1000.

DSC06737-2

Якщо ви мрієте птрапити в Норвегію, але логістичні питання та організація – це не ваше, у вас є можливість приєднатися до нашої 10-денної подорожі південною частиною країни: Осло, Язик Троля, Берген, долина водоспадів та льодовик Нігардсбрін.