5 винаходів, що змінили подорожі назавжди

Уявіть, як воно подорожувати без зручного рюкзака чи валізи? Вивчати карти чи визначати своє місцезнаходження за компасом? Довго, незручно і не завжди легко. Підібрали кілька винаходів, які змінили мандрівки назавжди.

13708335_1112584092118266_687298130026125998_oФото: Інга Шакарян

Банкомати
До появи банкоматів мандрівники здебільшого користувалися дорожніми чеками (як безготівковим розрахунком ) вони вважалися безпечними, оскільки їх було простежити за кількістю. Банкомати ж стали способом розширення банківських послуг робочому класу,  дозволили уникати перевантажень у філіях та проводити обмін валют автоматично. Після того, як в середині 1970-х років розміри кредитних карток були стандартизованими, пластикові карти банкоматів стали нормою. В більшості країн світу — це найкращий і найшвидший спосіб оплати. (Більше про правила користування картками під час подорожей читайте тут >>)


Рюкзак

Незважаючи вікове існування військових рюкзаків, сучасний рюкзак з’явився лише 1938 року. Джеррі Каннінгем, скелелаз  з Боулдеру (Колорадо, США) представив модель, яка замінила полотно нейлоном і включала блискавки. “Рюкзак дозволяє користувачеві вільно та зручно пересуватися, при цьому маючи багато важких речей — напевне, це найкращий спосіб подорожувати”, — розповідав Джеймі Кормак, співзасновник компанії “Herschel Supply Company”.

hiking-phone-app.adapt.945.1Фото: National Geographic

Валіза

У 1972 році Бернард Садоу зареєстрував свою ідею “багажу на колесах”. Спостерігаючи, як легко ковзає візок у робочого, що перевозив багаж у аеропорту, а Садоу прийшла в голову ідея додати до валізи колеса та ручку, щоб, по суті, будь-яка людина, незалежно від розміру, сили або віку, може без зусилля легко потягнути багаж.  Здавалося б проста ідея, але компанії, до яких звертався Садоу не сприймали ідею серйозно, а дарма.

GPS
До винайдення GPS, люди визначали місцезнаходження за паперовими картами та компасами для водіння тощо. Але в 1973 році на замовлення Міністерства оборони США, було винайдено універсальну навігаційну систему. Згодом цей винахід проникнув у повсякденне життя і ми не можемо уявити собі подорожей без нього. Особливо GPS корисний під час гірських походів, адже не завжди поруч є люди, в яких можна запитати дорогу в разі чого,  або не вийде перевірити чи не зійшли ви з обраного маршруту. Тож це не лише про комфорт, а й безпеку.

arraydeployment-orig_fullФото: NASA

Смартфони
Згадайте як воно, подорожувати без свого смартфону? Без можливості швидко та зручно забронювати квиток чи готель; знайти своє місцезнаходження чи прокласти маршрут? Звичайно, це було реально, але смартфони зробили наші подорожі більш мобільними та зручними.

Використовуйте можливості, які дає розвиток технологій, щоб подорожувати більше, або приєднуйтесь у мандри світом разом з прекрасною командою цікавих людей.


Джерело: National Geographic